Září

Hry uvnitř a venkufoto00

Tento měsíc je pro mnohé nové děti plný změn a nových poznatků. Snažili jsme se dětem u nás vytvořit prostředí důvěry, pomáhali jsme jim se navzájem poznat a objevovat nové kamarády. V rámci relaxačního cvičení jsme se seznámili s gesty a pohyby, které dělá člověk spontánně, když relaxuje. Zklidnili jsme tělo a soustředili se na jednu část těla. Posadili jsme se do kruhu a nechávali jsme postupně usnout všechny prsty na ruce, až jsme vytvořili pěst. Díky tomuto cvičení jsme se naučili pojmenovat jednotlivé prsty na ruce a postupně jsme je probouzeli, až byla ruka zase celá otevřená. Naučili jsme se šeptat. Také jsme procvičovali správné dýchání.

foto0 foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14 foto15 foto16 foto17 foto18 foto19 foto20 foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30

Výtvarná dílna

V tomto měsíci jsme se zaměřili na práci s temperovými barvami. Děti si vyrobily berušky s otevíratelnými krovkami, namalovaly dědovi Vševědovi jeho zlaté vlasy, nabarvily budku pro ptáčky, pestrými barvami rozveselily papouškovo tělo, vyrobily si rybky v moři a zubním kartáčkem nanesly barvu na indiánskou čelenku.

foto0 foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11

Těstoviny

S dětmi jsme si vyprávěli pohádku o nudlovém království a poté jsme si povídali o těstovinách. Jak vznikají, jaké druhy máme, jak je můžeme upravit k jídlu a jaké jiné možnosti jejich využití se nabízí například ve výtvarné dílně. Nakonec jsme si vyrobili obrázek ryby, který jsme těstovinami vyplnili.

foto0 foto1 foto2

Sběr šípků

Koncem léta chodí hodně lidí sbírat šípky. Někdy jen na okrasu, jindy proto, že se z nich dá vyrobit moc dobrá marmeláda. Ale nejčastěji na sušení – z rozemletých usušených šípků se připravuje čaj, který pomáhá při rýmě a nachlazení. Samozřejmě se takový čaj dá koupit také v obchodě. Ale z vlastnoručně nasbíraných šípků mnohem lépe chutná! S dětmi jsme si udělali vycházku a šípky nasbírali a pak si ověřili v kruhu znalost bylin z kartiček.

foto0 foto1 foto2

Akce

V září jsme měli návštěvu přijel k nám Honza Hrubeš se svým dřevěným divadloem. Zahrál nám moc pěknou pohádku O zvířátkách a loupežnících. Také jsme si udělali jednodenní výlet na parník na Brněnskou přehradu. Fotky z obou akcí si můžete prohlédnout zde.

« zpět