Prázdniny - školní rok 2017/2018

Seznam dnů ve školním roce 2017/2018, kdy bude dětský klub uzavřen.

  • čtvrtek a pátek 28.9.-29.9.2017
  • pátek 17.11.2017
  • od soboty 23.12.2017 až do pondělí 1.1.2018. Otevřeno bude až v úterý 2.1.2018.
  • Velikonoční prázdniny - zavřeno v pátek 30. března a v pondělí 2. dubna.
  • Svátek práce – zavřeno v pondělí 30.4. a v úterý 1.5.2018
  • Den vítězství - zavřeno bude v pondělí a v úterý 7.-8.5.2018
  • Letní prázdniny - od 2.7. do 4.8.
  • Po celý srpen pak probíhá prázdninové hlídání! Více informací a příhlášku najdete níže.

Prázdninové hlídání

Nemáte komu svěřit dítě přes prázdniny nebo by jste chtěli, aby si užilo spoustu zábavy? V měsíci srpen (6.-31.8) budeme mít otevřeno a budeme mít prázdninový program pro děti od 1,5 do 10 let. Více informací naleznete na letáčku níže - podrobnosti o programu a připravených aktivitách zveřejníme v průběhu školního roku. Protože máme omezenou kapacitu, je potřeba:

Přihláška na prázdninyPřihláška na prázdniny Vyjádření lékakře

Informace k plánovaným akcím

škola líčení letáček

Škola líčení s Terezou

Kdy: středa 27.6. v 18:00
Kde: Obřanská 898, Bílovice nad Svitavou
Akce je zdarma a jako dárek, nejedná se o reklamní kampaň nějaké kosmetiky!

Role mámy je náročná. Vlastně je to více zaměstnání v jednom. Zvládáme vše manažerovat – manager, také uvařit – kuchař, odvést děti do školy, ze školy a na kroužky – taxikář, nakoupit vše potřebné včas, aby nic nechybělo – nákupčí a skladník, povykládat si s dětmi a s manželem, poradit, spravedlivě rozsoudit – psycholog, ošetřit bebina a vyléčit nemoci – sestra, lékař, uklidit, vyžehlit a být včas po ruce, vše najít a vědět kde to je – uklízečka, hospodyně, služebná... Holky tak to je mazec.! To si zaslouží odměnu a tu vám nabízím ve středu 27.6.2018 v 18 hodin. Mamka od Honzíka, Tereza Ševčíková je vizážistkou, jezdí líčit nevěsty, radí s módou a jak se stát sebejistou a šik. Dali jsme hlavy dohromady a přišli na to jak vás za toto vše odměnit. Naučí nás líčit. Bude troška teorie a potom i praxe. Nejedná se o reklamní kampaň nějaké kosmetiky. Je potřeba si vzít pouze větší stojaté zrcátko, vše ostatní je na vašem uvážení. Akce je zdarma a jako dárek, ale účast nám prosím potvrďte – jde o místa k sezení. Moc se na Vás těšíme. Věříme, že tento dárek přijde vhod a budete jej moci používat po celý život, minimálně pokaždé, když se budete chtít nalíčit.

foto divadelní představení 3

Divadlo O Palečkovi

Kdy: neděle 20.5.2018, 13:00
Kde: na zahradě (Obřanská 898, Bílovice nad Svitavou)
Dělka představení: 38 minut
Vstupné: zdarma, resp. vstupné je dobrovolné

Vhodné pro děti od 3 let.

Přijďte se podívat na JEDINEČNÉ divadelní představení, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s Dřevěným Divadlem MgA. Jana Hrubce. Představení je zdarma a je určeno pro širokou veřejnost. Zkrátka vemte sebou rodinu včetně dědečků a babiček, nezapomeňte na děti a přijďte se pobavit a strávit příjemné odpoledne. Prohlédněte si také letáček, který pro tuto akci připravila Terka Dražilová.

Představení vychází ze slavné inscenace divadla Bořivoj Táta, máma a já. Pohádka, jak ji uvádí Dřevěné Divadlo, doznala značných proměn a přizpůsobila se možnostem jednoho herce. Ojedinělostí této úpravy je, že představení balancuje na hraně divadelní dílny a inscenace pro děti. Diváci vstupují do děje více, než je obvyklé. Dostávají jednoduché kostýmy. Hrají role. Radí postavám na jevišti. Zkrátka jsou na představení přímo účastni.

Oslava letáček

Čarodějnické odpoledne

 Kdy: čtvrtek 26.4.2018, 16:30
 Kde: na zahradě (Obřanská 898, Bílovice nad Svitavou)

Zúčastněte se čarodějných soutěží, výtvarné dílny a nabídněte si děsivé občerstvení, posedíme u ohně a spálíme čarodějnici! Ochutnáme čarodějné koktejly. Zalítáme si na koštěti. Nezapomeňte si přinést špekáčky nebo něco na oheň a také baterku, která se bude hodit při strašidelné hře na honěnou. Teplé oblečení a deku. 

Besídka

 Kdy: čtvrtek 5.4.2018, 16:30
 Kde: na zahradě (Obřanská 898, Bílovice nad Svitavou)

Rodiče, přijďte se podívat na představení, které pro vás děti nacvičily.

Odemykání řeky

 Kdy: středa 4.4.2018
 Kde: na zahradě

Povíme si něco o odemykání řeky. Na podzim, když už je chladno řeky uzamknou a na jaře je zase odemykají. Je to taková hra: Nejstarší nebo nejváženější vodák ponoří do řeky klíč, otočí jím a řekne ostatním, že řeka je odemčená. Od té chvíle se po ní zase může plout. A my bychom se vydali k té naši řece Svitavě a dole ji všem vodákům také odemkneme. Povíme si o tom, kdo jsou vodáci, kteří mají řeky rádi, chrání je, čistí a vůbec se u vody slušně chovají. Jaké máme druhy lodí, kdo je
to zadák a háček, jak se vybavit na plavbu lodí (vesta, helma, házák, barel, …). Do jedné takové lodě se taky posadíme - nemějte však strach, bude to jen na zahradě a na pevné zemi.

Oslava letáček

Březnová oslava narozenin

 Kdy: středa 25.3.2018, 9:00

Narozeninová oslava všech dětí narozených v březnu vypukne ve stčedu 25.3. v 9 hodin. Těšte se na spoustu her, soutěží a zábavy. Bude velký dort a dárečky. Více v letáčku. 

Divadlo pozvánka

Divadlo O princi z knížky

 Kdy: 15.3.2018, 8:45 – 9:45

Ve čtvrtek k nám přijede dřevěné divadlo Jana Hrubce. Zahraje nám pohádku O princi z knížky. Rodiče vemte děti, známé a příbuzné a přijďte se podívat! Akce je zdarma. Moc se těšíme. 

Oslava letáček focení

Divadlo Radost

 Kdy: neděle 4.2.2018, 14:30 

V neděli 4.2.2018 jedeme na výlet do divadla Radost na pohádku Perníková chaloupka. Výlet je společný pro rodiče s dětmi. Divadlo začne  ve 14:30 hod a bude trvat cca 50 minut s jednou přestávkou. Rodiče řeší dopravu každý individuálně. Moc se na Vás těšíme.

Oslava letáček

Vánoční večírek

 Kdy: 18. prosince, od 16:30 do 19:30

Nastrojíme si stromeček, napíšeme Ježíškovi, dopis zapečetíme a budeme volat na Ježíškova pomocníka, aby dopisy odnesl. Zarejdíme si s prskavkami. Poslechneme koledy... K dispozici bude občerstvení, vánoční punč limo a něco na zub.

Oslava letáček focení

Focení

 Kdy: středa 22.11.2017, 9:00 - 12:00
 Cena: 1 fotografie portrétová + 1 společná je zdarma. Doplácí se pouze za fotografie navíc.

Ve středu 22.11. bude probíhat focení od 9-12hodin. Společná fotografie bude focená v 9 hodin. Ty děti, které ve středu nedochází do klubu prosíme, aby v tento den došly do 9 hodin nejpozději a budou focení přednostně, po vyfocení odchází s rodiči domů. Děti prosím tedy oblečte již do oblečení, které chcete, aby měly na fotografování.

foto zubu

Dentální hygiena pro děti

Kdy: Ve středu 18.10.2017 v 9:00 hod

Ve středu 18.10. u nás bude přednáška a praktický nácvik ústní hygieny dětí ve školce v rámci projektu Dental Prevention. Pro praktický nácvik je pouze třeba, aby si každé dítě přineslo vlastní zubní kartáček. Celá tato akce je zdarma pod vedením studentů Zubního lékařství na Masarykově univerzitě.

Oslava letáček

Dušičkové odpoledne

 Kdy: pátek 3.11.2018, 16:30
 Kde: Obřanská 898, Bílovice nad Svitavou

Zúčastněte se dušičkového reje, ztřeštěných vtípků a nabídněte si děsivé občerstvení, posedíme u ohně a ochutnáme strašidelné koktejly. Vyrobíme si lampičku a půjdeme jako lampionový průvod na hřbitov. Povíme si o svátku dušiček a halloweenu. Nezapomeňte si přinést špekáčky nebo něco na oheň a také lampion, baterku, která se bude hodit při strašidelné hře na honěnou. Teplé oblečení a deku.

foto představení 2

Dřevěné divadlo pro veřejnost

Kdy: 13.9. v 10:30

Kde: Šikulkové, z.s., Obřanská 898, Bílovice nad Svitavou

Dřevěné loutkové divadlo MgA. Jana Hrubce nám přijede zahrát spoustu pohádek i v roce 2018. Všechna vystoupení jsou přístupná pro veřejnost, vstupné je zdarma. Dejte vědět i svým známým a přijďte se podívat, stojí to opravdu za to. Představení se bude konat v zimě uvnitř a v létě, pokud počasí dovolí bude venku. Každé představení trvá cca 45 minut. Malé občerstvení bude zajištěno. Přijďte se podívat!

foto parníku

Výlet na parník

 Kdy: 27.9.2017, 8:40 – 12:00

Vyjedeme si na Brněnskou přehradu, kde se svezeme parníkem. Zveme všechny, kdo mají chuť někam vyrazit - i ty, kteří tento den nenavštěvují klub. Dětem nabalte malé batůžky s pláštěnkou a pitím. Svačinky ponesou tety. Moc se těšíme.

Zajímá vás, co vše jsme zažili v minulém školním roce 2016/2017? Podívejte se do fotogalerie nebo do akcí.